Mozaika w łazience – piękno na wiele sposobów.

Mozaika to wciąż bardzo popularny element dekoracyjny łazienki. Jej niewątpliwą zaletą jest wiele możliwości ułożenia. Doskonale prezentuje się zarówno na niewielkiej powierzchni, jak i na całej ścianie. Można ją układać w regularne wzory lub pojawiające się w odstępach nieregularne elementy. Można ją stosować na ścianach i podłogach, może pokrywać fragmenty brodzików czy basenów. Doskonale sprawdza się jako listwa ozdobna lub uzupełnienie. Idealnie dopasujemy mozaikę do nieregularnych powierzchni takich jak łuki czy wybrzuszenia.

Rodzaje mozaiki

Materiały z jakich wykonywane są mozaiki to najczęściej szkło, kamień, gres, ceramika, drewno i metal. Mozaika kamienna jest bardzo wytrzymała. Stosuje się do niej marmur, kwarc czy łupki, które poddawane są obróbce. Solidne są też mozaiki gresowe odporne na ścieranie i mróz, a za to znacznie tańsze od tych wykonanych z kamienia naturalnego. Takie mozaiki można użyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Ściany w  łazience pięknie ozdobi mozaika ceramiczna lub szklana. Coraz bardziej popularne stają się też mozaiki drewniane, kładzione np. jako wykończenie podłogi.

Różne kształty i kolory

Cały urok mozaiki to szeroki wybór kształtów i kolorów.  Szklane kolorowe kosteczki to najbardziej znany kształt, ale dostępne są także prostokąty, owale i trójkąty. W zależności od materiału z jakiego jest wykonana mozaika, można dopasować ją do łazienki urządzonej w każdym stylu.